Gdzie szukać glukozaminy?

pani i krewetka Wielu osobom wydaje się, że jedynym źródłem glukozaminy są preparaty dostępne w aptekach. Rzeczywiście, substancja ta cieszy się dużą popularnością, a natrafienie na nią na aptecznej półce nikomu nie powinno sprawić problemu. Warto jednak zwrócić uwagę i na to, że glukozamina znajduje się również w pożywieniu, choć produktów, które możemy jeść chcąc zaopatrzyć w nią nasz organizm nie jest niestety zbyt wiele. Powody do zadowolenia powinni mieć w tym kontekście przede wszystkim wielbiciele owoców morza, glukozamina znajduje się bowiem między innymi w krabach, rakach, krewetkach oraz małżach. Co ciekawe, glukozamina, którą przyjmujemy w tabletkach również coraz częściej pozyskiwana jest właśnie z tych skorupiaków, producenci suplementów troszczą się bowiem o to, aby rozwiązania dostarczane klientom były w jak największym stopniu naturalne.

Osoby, które przyjmują glukozaminę w tabletkach muszą liczyć się z tym, że jej działanie nie będzie natychmiastowe. Siarczan glukozaminy dostarczony w ten sposób do organizmu nie jest wcale natychmiast gotowy do działania, niezbędne jest więc odczekanie, aż rozłoży się, a następnie, wraz z krwią, zostanie dostarczony do miejsc, w których jest najbardziej potrzebny. Zastrzeżenie to jest aktualne bez względu na to, czy liczymy na odbudowę chrząstki stawowej, czy też na to, że glukozamina złagodzi dolegliwości bólowe, a najbardziej wiarygodne dane mówią o tym, że z widocznymi efektami stosowania glukozaminy mamy do czynienia dopiero po kilku miesiącach stosowania tego suplementu diety.

Poszukując źródeł glukozaminy nie zaszkodzi odwołać się do informacji uzyskiwanych od osób aktywnie wypoczywających i uprawiających sport. Osoby te często narażają swoje stawy na poważne obciążenia, w pewnym momencie więc może się okazać, że przyjmowanie glukozaminy w tabletkach nie sprawdza się w ich sytuacji. Lekarze polecają wówczas przyjmowanie glukozaminy w postaci zastrzyków w kolano, kuracja ta sprawia bowiem, że siarczan glukozaminy zaczyna działać szybciej, a jego działanie utrzymuje się dużej. Zastrzyk przyjmuje się mniej więcej raz na pół roku, a jeżeli nadal prowadzi się aktywny tryb życia nie zaszkodzi, jeżeli powtórzy się ją po pewnym czasie.