Glukozamina dla osób starszych

osoba Problemy ze stawami (a co za tym idzie i te, które wynikają ze „zużycia się” chrząstki stawowej) nie dotykają wyłącznie sportowców, którzy narażają nieświadomie swoje stawy na serie niebezpiecznych dla nich mikrowstrząsów. Doświadczają ich również osoby starsze, które często muszą zmagać się z tego tytułu nie tylko z przejmującym bólem, ale również z wyjątkowo poważnymi trudnościami z poruszaniem się. W ich przypadku przyczyną problemów ze stawami często nie jest wcale ich niewłaściwa eksploatacja, ale przede wszystkim wiek, wraz z upływem lat organizm nie radzi sobie bowiem z błyskawicznym eliminowaniem powstających w nim ubytków.

Również wiek przyczynia się do tego, że organizm osób starszych nie produkuje glukozaminy w takich ilościach, z jakimi mamy do czynienia w przypadku ludzi młodych. Naturalnym wydaje się więc dążenie do tego, aby uzupełniać dietę seniorów o ten składnik. Niestety, liczne dolegliwości żołądkowe sprawiają, że namawianie osób starszych do jedzenia dużej liczby owoców morza jest skazane na niepowodzenie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc przyjmowanie glukozaminy w tabletkach.

Tak, jak i sportowcy, również osoby starsze muszą liczyć się jednak z tym, że leczenie problemów ze stawami wyłącznie poprzez stosowanie preparatów zawierających w swoim składzie glukozaminę nie musi wcale przynosić oczekiwanych rezultatów. Przy silnym bólu i poważnych trudnościach z poruszaniem się warto odwiedzić specjalistę i skorzystać z jego rad glukozaminę traktując przede wszystkim jako suplement diety. Nie zaszkodzi również, jeżeli osoba starsza wspomni swojemu lekarzowi o planach przyjmowania glukozaminy w tabletkach, może bowiem okazać się, że informacja ta pomoże w modyfikacji jej dotychczasowego leczenia.